IDEA English Language and Research Association of Turkey

IDEA İngiliz Dili ve Edebiyatı Araştırmaları Derneği

IDEA

2005 yılında kurulan Derneğimiz Türkiye'de İngiliz Dili ve Edebiyatı ve İngiliz Kültür Araştırmaları gibi alanlarda araştırma yapan akademisyenler, eğitimciler, ve benzeri mesleklerde çaılşanlar için kurulmuş bir platformdur. Derneğimizin amacı, İngiliz Dili ve Edebiyatı ve bu alana ilişkin benzer konularda yapılan araştırmalara seminerler, toplantılar, konferanslar, ve kongreler düzenleyerek katkıda bulunmak, belirtilen alanlarda çalışan araştırmacıların iletişim içerisinde olmasını sağlamak ve araştırmalara destek olmak olarak özetlenebilir. Derneğimize üye olabilmek için Üyelik Sayfasını ziyaret ediniz giderek gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Derneğimize katılımlarınızı bekleriz.

Founded in 2005, our society intends to form a platform for academics, lecturers, and teachers who study English Language and Literature, British Culture, and related topics.  The society aims at supporting the studies in English Language and Literature by organising seminars, meetings, conferences, and congresses and keeping the researchers in touch with one another. In order to become a member of IDEA, you can visit our Membership page ( Turkish only) and download the membership form (pdf). We would be pleased to see you as an IDEA member.

ESSE

ESSE (The European Society for the Study of English) Avrupa genelinde İngiliz dili, edebiyatı ve kültürü alanlarında yapılan çalışmaları desteklemek amacıyla kurulmuş bir dernektir. ESSE hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. Derneğimiz  33. üye olarak 2005 yılında ESSE'ye katılmıştır. Bu nedenle derneğimize üye olduğunuzda, herhangi bir işlem yapmadan ESSE'ye de üye olacağınızı hatırlatmak isteriz.    

ESSE (The European Society for the Study of English) is a European society that aims at supporting the studies on the language, literature, and culture of the English speaking nations. For more information about ESSE, please click here.  In 2005, IDEA became the 33rd member of ESSE. Therefore, we would like to remind you that to be a member of IDEA eventually means to be a member of ESSE.